La Liga - A bajnoki cím küszöbén a Real Madrid

1

Spain Soccer La Liga

Nagyon közel került a trófea megszerzéséhez a listavezető Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokságban, melynek 34. fordulójában 3-0-ra nyert a vendég Cádiz ellen szombaton hazai pályán.

A királyi gárda a gól nélküli első félidőt követően Brahim Diaz és Jude Bellingham találatainak köszönhetően tett szert kétgólos előnyre, a 94. percben pedig Joselu állította be a végeredményt.

A Real Madrid, amely jövő szerdán fogadja a Bayern Münchent a németországi 2-2 után a Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágóján, sorozatban hetedik bajnoki sikerével a La Liga megnyerésének küszöbén áll, ugyanis ha a második helyen álló FC Barcelona nem szerez három pontot a harmadik Girona vendégeként, akkor a fővárosi együttes története 36. spanyol bajnoki címét ünnepelheti már szombaton este.