Premier League: A Manchester City a bajnokságban vett elégtételt a Tottenhamen

2019. április 20. - 17:17 | Sport

A Manchester City az angol labdarúgó-bajnokságban vett revánsot a Tottenham Hotspurön, miután a Premier League 35. fordulójának szombati rangadóján házigazdagént 1-0-ra legyőzte a londoni alakulatot.

Fotó: TASR/AP

Az összecsapás egyetlen találatát Phil Foden szerezte fejjel az 5. percben, a 18 éves középpályás - aki az előző idényben egy Tottenham elleni mérkőzésen mutatkozott be a Premier League-ben - első gólját szerezte az élvonalban. A házigazda végig fölényben játszott, a vendégek előtt ritkán adódott érdemi lehetőség a találkozón.

Josep Guardiola sztáregyüttese szerdán is egy góllal kerekedett otthon londoni riválisa fölé - akkor 4-3 lett a végeredmény -, ám akkor Mauricio Pochettino vesztes tanítványai így is ünnepelhettek, mert a hazai 1-0 után, idegenben szerzett több góllal a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében kiejtették esélyesebb ellenfelüket.