Niké-liga, rájátszás, 6. forduló: DAC-Ružomberok – negyedszer is 1:1?

1

Fotó: Cséfalvay Á. András

Túl vagyunk a Niké-liga rájátszásának felén, mindegyik csapat találkozott mindegyikkel, így most következnek a visszavágók. A DAC szombaton a Ružomberokot fogadja hazai pályán.

Két győzelem, két döntetlen, egy vereség – ez a DAC mérlege a rájátszásban. A nagyszombati sima vereség után összekapták magukat a sárga-kékek, akik két vállra fektették a Žilinát és a Podbrezovát, közben pedig értékes egy pontot hoztak el Rózsahegyről. Legutóbb igyekeztek elodázni a Slovan bajnoki ünneplését, de végül a gól nélküli döntetlennel egyik csapat sem lehetett elégedetlen – a pozsonyiak bebiztosították újabb aranyérmüket, a dunaszerdahelyiek pedig fontos pontot gyűjtöttek, ami a harmadik helyért folyó harc szempontjából még sokat jelenthet.

A DAC jelenleg a dobogó legalsó fokán áll, de csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg az azonos pontszámmal álló zsolnaiakat. Noha pontszámban még a második helyre is odaérhet (a Spartaknak hat pont az előnye), sokkal inkább az alulról ólálkodó, lőtávolságon belül álló Ružomberokra kell figyelnie. A rózsahegyiek sikeres menetelését már többször megírtuk: az alapszakaszban elképesztő tavaszi hajrát produkálva értek oda a felsőházat érő hatodik helyre, és a rájátszásban sem játszott alárendelt szerepet. Pontosan olyan mérleggel rendelkezik, mint a DAC, így a két csapat között megmaradt a hárompontos különbség. Amellett, hogy a Ružomberok még odaérhet a harmadik helyre, még egy vasat tart a tűzben – a Slovnaft Cup elődöntőjének hétközi visszavágóján ugyan hazai pályán 0:1 arányban alulmaradt a harmadik ligás Lipany ellen, de mivel az első meccset 5:0-ra hozta le az élvonalbeli gárda, bejutott a döntőbe, ahol a Spartak Trnava lesz az ellenfele.

A DAC és a Ružomberok a 2023/24-es idényben már négyszer találkozott (háromszor a bajnokságban, egyszer a kupában), és mindannyiszor szoros eredmény született: az alapszakaszban és a rájátszásban is három 1:1-es döntetlen került a jegyzőkönyvbe, míg a kupában a rózsahegyiek győzni tudtak a MOL Arénában. A sárga-kékek tehát legutóbbi két hazai tétmérkőzésükön nem tudták legyőzni soros ellenfelüket, legutóbb 2022 novemberében könyvelhettek el ellenük győzelmet.

A két csapat egymás elleni mérkőzései a bajnokság idei kiírásában:

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 1:1

FC DAC 1904 – MFK Ružomberok 1:1

A Slovan Bratislava már friss bajnokként léphet pályára hétvégén a Spartak Trnava otthonában. Bár a pozsonyiakra már nem nehezedik majd semmilyen nyomás, a két csapat régóta tartó rivalizálásából kiindulva biztosra vehetjük, hogy nem fekszenek majd le nekik. A nagyszombatiak kényelmesnek mondható előnnyel állnak a második helyen, amit a forduló után is szívesen megőriznének.

A Žilina négy mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságban, most a tavaszra teljesen összezuhanó Podbrezová ellen szakíthatja meg rossz sorozatát. A vasgyáriak legutóbbi hat bajnokijuk mindegyikét elveszítették, és hiába a Slovan otthonában aratott bravúros győzelem a Slovnaft Cup negyeddöntőjében, a legjobb négy között a Spartak Trnava búcsúztatta őket.

Az alsóházat vezető besztercebányaiak a sereghajtó és nyeretlen Zlaté Moravce otthonába utaznak három pontért, a trencséniek pedig az időközben a kiesőzóna felé sodródó Košice vendéglátójaként tartanák a lépést a katonacsapattal. Remek szériát fut a Michalovce, amely hét mérkőzés óta veretlen a bajnokságban, legutóbbi öt találkozóján pedig még gólt sem kapott. Menetelésének köszönhetően ellépett az osztályozós helyről, de, még koránt sem érezheti magát biztonságban. Hétvégén a Skalica ellen szerezhet újabb fontos pontokat.