NHL - Növelte előnyét a döntőben a címvédő Pittsburgh

2017. június 1. - 09:36 | Sport

A címvédő Pittsburgh Penguins 2-0-ra vezet az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nagydöntőjében, miután a párharc második, szerdai összecsapásán 4-1-re legyőzte hazai pályán a Nashville Predatorst.

Fotó: TASR/AP

A vendégek szereztek vezetést Pontus Aberg révén, ám az első - 5-3-ra megnyert - mérkőzésen győztes gólt szerző, újonc Jake Guentzel egyenlített egy szemfüles találattal.

A gól nélküli második harmadot követően a zárófelvonás elején Guentzel értékesített egy kipattanó korongot, ezt követően 15 másodperc alatt lezárta az összecsapást a címvédő: előbb Scott Wilson érintése után csorgott szerencsésen a Predators kapujába a pakk, majd korongszerzés után Jevgenyij Malkin állította be a végeredményt egy bombagóllal.

A párharc harmadik összecsapását magyar idő szerint vasárnap hajnalban rendezik Nashville-ben.

Eredmény:

Stanley Kupa-döntő, 2. mérkőzés: Pittsburgh Penguins-Nashville Predators 4-1 (1-1, 0-0, 3-0)

gólszerzők: Guentzel (17., 41.), Wilson (44.), Malkin (44.), illetve Aberg (13.)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Pittsburgh javára.