Magyarországon a gyerekeit egyedül nevelő anya vagy apa nem család, és a gyerek verve jó...?

2017. május 2. - 16:53 | Külföld

Magyaroroszágon, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal honlapján megjelentek az idei szakgimnáziumi szakmai érettségik mintafeladatsorai a hozzájuk tartozó megoldókulcsokkal.

Magyarországon a gyerekeit egyedül nevelő anya vagy apa nem család, és a gyerek verve jó...?
Fotó: arch.

A pedagógia szakirányt választó érettségizők fantasztikus dolgokat tudhatnak meg, ha a mintateszt kitöltése után megnézik a hozzá zartozó megoldókulcsot. Ezek egy része talán hanyagság, más része viszont nyilvánvaló ostobaság és korlátoltság miatt kerülhetett be a mintaérettségibe – írja a 444 a B1 blog nyomán.

Az ötödik kérdés a nevelés legitim módszerei között említi az önbírálat kikényszerítését, amihez a megadókulcs hozzáteszi:

mindig vegyük figyelembe az életkori és értelmi sajátosságot.

Még ennél is félelmetesebb, hogy az érettségi feladatsor ugyanennél az ötödik pontnál a nevelés "magatartásra ható", követendő módszerei között említi a kényszerítést, azzal a kommenttel, hogy

akkor kell alkalmazni, ha gyenge az akaraterő.

Szintén államilag támogatott módszer egyébként a gátláskiváltás és a fenyegetés.

A hatodik kérdésnél jön a család államilag támogatott, szakgimnazistáknak szánt definíciója, ami a következőképpen hangzik:

A család emberek egy közössége, vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti kapcsolat van, házasság vagy örökbefogadás. A családot az különböztet meg más csoportoktól, hogy különnemű személyekből áll, akik különböző generációkhoz tartoznak, reprodukálja önmagát.

A házasság nélkül együttélő, elvált, özvegy vagy mással együttélő gyermekteleneket, plusz a melegeket a szakgimnáziumi érttségiztetők kizárják a család fogalomköréből.

444